Çinko Hurda Alım

Yıllık kullanım bakımından demirbakır ve alüminyumdan sonra gelen çinko sanayide oldukça geniş kullanım alanına sahip bir malzemedir. Özellikle otomotiv ve elektrik endüstrilerinde döküm kalıplarında, pillerin gövdelerinde, floresan lambalarda, parlak kadranlarda yaygın kullanımı vardır. Ayrıca korozyona dayanıklı bir metal olması sebebiyle pirinçnikelli gümüşalman gümüşü gibi alaşımların oluşturulmasında da kullanılır. Çinko bu yaygın kullanımı sebebiyle hurdacılar için en sık alım satımı yapılan malzemelerden biridir.

Şimşek Metal olarak hemen hemen tüm sanayi atıklarından çıkan hurda çinkonun geri dönüşümünde, gerekli analizleri gerçekleştirerek hurdanın sınıf ve kalitesine göre uygun fiyatla en iyi hizmeti vermekteyiz.

Çinko Hurdası

Çinko metalik bir element olup yeryüzünden en çok miktarlarda bulunan 24. Elementtir. Çinko ve bakır karışımından pirinç elde edilir. Çinko üretimi dünya genelinde demir, bakır, alüminyumdan sonra dördüncü sırada gelir.

Kullanım olarak oldukça değerli olan çinkonun üretimi %70 birincil kaynaktan %30 da ikincil kaynaktan üretimi sağlanır. İkincil kaynak, geri dönüşümdür. Özellikle metallerde korozyon önleyici olarak kullanılır. Galvanizleme, çinkonun en yaygın kullanım şeklidir.

%30 gibi bir oranla geri dönüşüm işlemiyle çinko elde edilmektedir. Geri dönüşüm bu açıdan oldukça önemlidir. Geçmişte ülkemizin geri dönüşüm işlemi hakkında bilgisi yetersiz kalmakla birlikte zaman geçtikçe geri dönüşüm bilinci kazanılmış ve hem ekonomiye hem de doğanın korunmasında katkı sağlanmıştır. Bu yönden çinko hurdası değerlendirilmesi gereken bir zenginliktir. Sahip olduğunuz hurdanızı bize satarak yeniden kullanıma kazandırabilirsiniz.

Hurda Çinkoya Yüksek Fiyat Veriyoruz

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Gebze çinko geri dönüşüm zincirinin olmazsa olmaz halkalarından birisidir. Çinko hurdası, bizimle iletişime geçmeniz halinde yığınlarınız yerinizde teslim alınıp, anında nakit ödenir. Bu şekilde yeniden kullanılabilecek bir hale tekrar getirilebilir. Bu şekilde hem siz para kazanmış olursunuz hem de ne yapacağınızı bilmediğiniz hurda yığınlarınızdan kurtulursunuz.

Çinko Geri Dönüşümün Önemi

Geri dönüşüm ciddi bir üş olup günümüz dünyasında sürekli olarak bir tüketimin olduğunu düşünürsek kesinlikle uygulanması gereken bir işlemdir. Çünkü bu tüketim sonunda çöp denen artık kullanılmayacak durumda olan maddeler kalır. Çinko Geri dönüşüm uygulanmazsa gelecek çöp dünyası olarak kalacaktır. Bu durumda dikkat çeken ülkeler, geri dönüşüm sektörüne yönelmiş ve ciddi miktarlarda para yatırarak sektöre destek olmuşlardır. Zaten yatırım yapılan bu sektör bir süre sonra ekonomiye ciddi miktarlarda katkılarda bulunmaktadır. Her türlü kullanılmaz durumda olan madde geri dönüşümle yeniden işlenerek piyasaya tekrar girmesini sağlanmaktadır.

Hurda Çinko gibi çok yaygın kullanım alanı olan maddelerin geri dönüşümle tekrar kazandırılması oldukça önemlidir. Bunun nedeni dünya maden kaynakları olarak zengin olmasına rağmen her kullanılan her kaynak zamanla tükenecektir. Yani bu bir gün tükenecek olan kaynakları en verimli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. En iyi yol ise geri dönüşümdür. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu bilincin kazanılması gerekmektedir.

    Şimşekler Metal Pvc Hurdacılık

    Şimşekler Metal Pvc Hurdacılık olarak özellikle Kocaeli ve İstanbul ağırlıklı olarak hurda alımı yapan bir şirkettir. Teknolojiyi yakından takip ederek her geçen gün kendisini yenileyen yapısı ile aynı zamanda yeterli hurda yükleme araçları, gerekli belgeler ve tüm ekipmanlara sahip olan hurdanın cinsi, türü, tonajı ne olursa olsun alabilecek kapasitede bir hurdacı firmasıdır.