Fabrika Tesis Bina Söküm

Fabrika Tesis Bina Söküm

Fabrika Tesis Bina Sökümü İşleri

Günümüzde en çok talep gören işlerden olan özellikle inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte en çok talep gören hizmetlerden biri de fabrika tesis bina sökümü işleri olmaktadır. Özellikle Türkiye’nin birçok ilinde talep gören bu hizmet sektöründe yıkılmak istenen binalara ve tesislere, işinde uzman deneyimli kişiler giderek gerekli olan, daha sonrasında işe yarayacak, geri dönüşüm türü malzemeleri binalardan sökmektedir. Yıkım öncesinde hem genel bir alan temizliği hem de işe yarar malzemelerin ayıklanması için önemli olan bu hizmette genel olarak:

  • Tavan sökme,
  • Metal su deposu sökme,
  • Kablo, trafo, pano söküm işleri,
  • Tadilat öncesinde söküm ve kırma gibi birçok adımda işlemler gerçekleştirilmektedir.

Fabrikalar için ise fabrikanın türüne göre farklı adımlar uygulanmakta ve profesyonel olarak söküm işlemi hassaslıkla gerçekleştirilmektedir. Kablodan demire, elektronikten diğer tür hurdaya kadar hepsi özenle sökülmekte ve toplanmaktadır.

Özel Fabrika Tesis Bina Söküm İşlemleri Nelerdir?

Özel fabrika tesis bina söküm işlemleri nelerdir?Birçok ilde özel talep gören hizmetlerden olan fabrika tesis bina sökümü işleri tarafımızca profesyonel olarak gerçekleştirilmekte olup sökümü yapılacak olan binaya özel işlemler uygulanır. Hizmetimiz arasında bu işlemleri sırası ile şu şekilde saymak mümkündür.

Bina Sökümü YapılırÖncelikle söküm yapılacak olan bina, tesis ve fabrikada keşif yapılmaktadır. Hangi tür araçlara ve alete ihtiyaç olunacağı saptanır. Daha sonra alanında uzman olan söküm elemanları tarafından sırası ile söküm işlemleri gerçekleştirilir. Asansör başta olmak üzere farklı daha birçok araç ile bu işlemler hızlı ve itina ile yapılır. Bu noktada genel olarak sökümü yapılan hurdalar arasında demir kapı, galvaniz boru olmak üzere çelik ve alüminyum gibi daha birçok hammadde malzemesi toplanır. Müşteriler tarafından fabrika tesis bina sökümü işleri kapsamında nelerin söküleceği konusunda anlaşma sağlanır, fiyat ve farklı anlaşmalar da buna göre belirlenir.

Fiyatın belirlenme aşamasında özellikle fabrikanın türü başta olmak üzere zorluk, malzemenin dayanıklı olup olmadığı, ömrü ve daha birçok unsur dikkate alınmaktadır. Tüm söküm işleminden sonra malzemeler toplanır ve geri dönüşmek üzere tarafımızca ayrıştırılmak üzere ilgili alana getirilerek hizmet tamamlanmış olur.

Binalarda bulunan ısıtma ve su sistemlerine ait olan tüm teçhizat yapılarını kolayca sökerek satın alıyoruz. Kalorifer kazanı, doğalgaz boruları, su boruları, petek, demir ve alüminyum doğrama parçaları firmamız tarafından satın alınmaktadır. İstanbul’da bina sökümleri kapsamında asansör sökümü de yapıyoruz. Asansör sistemine ait çelik halat, ray demiri, asansör kabini ve diğer donanımları sökerek satın alıyoruz.

Kalorifer Kazanı Sökümü Ve Satın Alınması

Özellikle eski yapılarda yer alan kazan tipi kömürle ısıtmalı merkez yanmalı kazanlardır. Hemen hemen her bölgede doğal bulunması nedeniyle kalorifer kazanlarının sökümü istenmektedir. Şirketimiz binaya herhangi bir zarar vermeden kalorifer kazanı sökümü yapmaktadır. Eski kalorifer kazanını satın alan firmamız yeni kazan için gerekli malzemelere kesinlikle dokunmamaktadır. Yıkımı düşünülen binalardan çıkarılan kalorifer kazanı geri dönüşüme gönderilerek size para kazandırabilir. Hurdacı telefon numarası: 0532 760 5443

Kalorifer Peteği Sökümleri Ve Satın Alınması

Binalarda bulunan peteklerin demontajı uygun şekilde yapılarak satın alınmaktadır. Peteğin kullanım durumuna göre hurda veya ikinci el değeri üzerinden size nakit para ödemesi yapılır. İstanbul hurdacı firmamız hurda durumda bulunan petekler için en yüksek fiyatı vermektedir. Peteklerin yanı sıra havlupanlar, elbise kurutmalıkları, mutfak ve banyodaki ısıtma boruları gibi malzemelerin söküm ve satın alınma işlerini de yapıyoruz.

İstanbul Bina Söküm İşleri Yapan Hurdacılar Birliği

İstanbul’da yaklaşık 30 yıldır söküm, yıkım, kırım ve moloz atım işi yapmaktayız. Müşterilerimizin bizden istediği işi en ufak detayına kadar yapmak görevimizdir. Ayrıca iş tesliminde verilen zamana kesinlikle uymaktayız. Yılların verdiği deneyimle ile birçok bina için söküm ve kırım işini alnımızın akıyla teslim ettik. Binanızın içini yenilemek veya tadilattan geçirmek istiyorsanız bizi arayın. İstanbul Hurdacılar Birliği her nevi yıkım, söküm, kırım, hafriyat kaldırma ve hurda alım işlerini yapmaktadır.

Bina Söküm

Şimşek Hurda ve enkaz yıkımı olarak İstanbul genelinde tüm sektörde İnşaat SökümMağaza Yıkım, Söküm ve Tadilat yıkım söküm işleri kusursuz ve güvenilir hizmet anlayışı ile uzun yıllardır firmalara hizmet vermektedir.

İşin zorluğunu gözetmeksizin betonarme yapı, fabrika, çelik konstrüksiyon yapıların yıkılması, tadilat öncesi iş merkezi, hastane, okul,banka, mağaza, villa v.b. yerlerin metal kesim işleri, molozların kırımı ve kırım sonucu ortaya çıkan molozları  taşıma işlerini eksiksiz ve kusursuz şekilde yapmaya özen göstermekteyiz.

Kentsel dönüşüme girmiş binaların yıkımını yapmakla beraber binada bulunan kapı,pencere,mutfak dolabı,laminant parke v.b. malezleri hakkettiği bedelle alarak tekrar ikinci el olarak değerlendirmekteyiz. Binanın bulunduğu konum ve çevreye vereceği zararlar hesap edilerek iş makinasıyla yıkımı mümkün olmayan binalarıda insan gücü ve kırıcı hiltiler yardımıyla cevreye zarar vermeden yıkımını yapmaktayız.

Siz değerli müşterilerimize hizmet verirken öncelikli hedefimiz is güvenliği ve yapılacak işi söz verildiği sürede eksiksiz olarak teslim etmektir. Yapılacak iş için gerekli olan tüm ekipmanlar tarafımızca temin edilmektedir.

Bina Yıkımı

Bina yıkma, bina ve diğer insan yapımı yapıların güvenli ve verimli bir şekilde parçalanmasıyla bilim ve mühendisliktir. Yıkım, yeniden kullanım amacıyla değerli unsurları dikkatle korurken, bir binayı ayırmayı içeren yapı bozma ile çelişmektedir.

Binaların kendiliğinden yıkılması, yaralanmalarla ve yüksek zaman maliyetleriyle doludur. Yıkım, binaların yıkılmasıyla ilişkili olduğu için, hazırlıksız bir kişi bir duvarın ya da tüm katın yıkılmasının kurbanı olabilir. Binaların yıkılmasının belirgin bir şekilde sadeliğine rağmen, bu işin gerekli donanıma sahip olan tecrübeli profesyonellerin yanı sıra düzenleyici ve yasal düzenlemeler hakkında bilgi vermesi gerekiyor. Profesyoneller olası tüm riskleri tamamen dışlar.

Yıkımcı firmamız tarafından müşterilerimiz için her türlü bina yıkımında sorunsuz bir şekilde temiz bir iş bitimi sağlayarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktadır. Firmamız olarak, uzman ekip kadrosu sayesinde gelişmiş iş makineleri kullanarak yıkılmasını istediğiniz binaların Bina yıkımını hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir. Bina yıkım işleminde çevreye en az zarar vererek temiz ve güvenli bir iş bitimi sağlanır..

Bina yıkımı ya da yıkma, bina ve diğer insan yapımı yapıların güvenli ve verimli bir şekilde parçalanmasıyla bilim ve mühendisliktir. Büyük hidrolik ekipman kullanılarak bina elle veya mekanik olarak aşağıya çekilir: yükseltilmiş çalışma platformları, vinçler, ekskavatörler veya buldozerler.

Bina Söküm İşleri Yapılır

Kentsel Dönüşüm kapsamında yıkılacak olan binalardan malzeme sökümü yapıyoruz. Ataşehir bina söküm işleri yapan firmamız çıkan eşyalar karşılığında nakit para vermektedir. Yıkımı düşünülen binalardan çelik kapı, iç kapılar, balkon korkuluk demirleri, merdiven demirleri, pvc kapı pencere vb. malzemeler değer kaybı yaşamayacak şekilde sökülür.

Deneyimli kadromuz ile söküm alanında hizmet vermekteyiz. Sökümü yapılan malzemelerin satın alınması peşin para ile yapılmaktadır. Binanızda bulunan asansör sistemleri için bizi arayabilirsiniz. Yine yangın merdiveni kesim ve sökümü için size yardımcı olmak isteriz. Dairelerde demir kapı, pimapen pencere, cambalkon, korkuluk, merdiven, parmaklık, sac kapı kasası gibi eşyaların sökülmesi, bunları tutan beton parçaların kırılması, çıkan eşyaların toplanması ve yüklenmesi gibi her türlü işçilik, araç ve gereç gerektirecek işlemler tarımıza aittir.

Sadece iki ya da üç kat yüksekliğindeki evler gibi küçük binalar için, yıkım oldukça basit bir işlemdir. Bina, büyük hidrolik ekipmanlarla manuel veya mekanik olarak yıkılmıştır: hava çalışma platformları, vinçler, ekskavatörler veya buldozerler. Daha büyük binalar için, bir vinç tarafından bina duvarına döndürülen bir kablo üzerinde ağır bir ağırlığa sahip bir yıkım topu kullanılması gerekebilir. Yıkım topları özellikle duvar işlerine karşı etkilidir ancak kontrol edilmesi daha az kolaydır ve diğer yöntemlerden daha az verimlidir. Son yöntemler, ahşap, çelik ve betonu kesmek veya kırmak için ekskavatörlere monte edilmiş hidrolik döner makaslar ve gürültü yalıtımlı taş kırıcılar kullanabilir. Alevin kesilmesi tehlikeliyse, yıkım makası kullanımı özellikle yaygındır.

Bina Yıkım işleri

Bina Yıkım işleri; kentsel dönüşüm ya da diğer özel maksatlarla betonarme ve çelik konstrüksiyon konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metodlarla demontaj ve yıkım işlerini ifade etmektedir. Yıkım işleri ise özellikle kentsel konut alanlarında, 2012 yılında kentsel dönüşüm yasasının yürürlüğe girmiş olmasıyla birlikte ivme kazanmış olup inşaat yapısı ve durumunun incelenmesine istinaden tespit edilen yöntem ile yıkım faaliyeti gerçekleştirilmektedir.

Bina yıkımı işleri risk grubu yüksek inşaat faaliyetlerinden olup, iyi planlama dikkatli hesaplama ve özenli çalışma prensipleriyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Konusunda uzman Şimşek Bina Yıkım mühendis ve teknik ekipleri yıkım kararı alınmış ve yıkım işlemlerinin yapılması amacıyla gerekli resmi müracatları yapılmış ve çalışma ruhsatlarının alınmış olmasının akabinde yerinde inceleme yapmakta ve sahada toplanan verilerin ofis ortamında kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda yapının hangi teknikle yıkılması gerektiğine karar verirler.

Bina Yıkım Teknikleri veya Yöntemleri

Çeşitli Yıkım yöntemleri bulunmakta olup yaygın olarak kullanılan yıkım yöntemleri ekskavatör yardımı ile ya da yıkım makası bağlı yüksek erişim yıkım ekipmanları yapılmaktadır. Bunun dışında yıkım topu kullanılan yıkımlar vardır ki bu yöntem pek güvenli olmadığından artık tercih edilmemektedir. Tabi ki bunlara ek olarak patlayıcı yıkım dediğimiz patlayıcı kullanılarak yapılan yıkımda bulunmaktadır.

Yöntemler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Bina Yıkımı Yöntemleri hakkında yazmış olduğumuz tüm makalelere erişmek için ilgili bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Belirlenen yıkım tekniğinin uygulanması planlandıktan sonra gerekli ekipman ve yıkım ekibi işyerine intikal edip gerekli tüm güvenlik tedbirlerini almakta ve yıkım faaliyetlerine başlamaktadırlar.

Şimşekler Bina Yıkım makina parkındaki yüksek erişimli yıkım ekskavatörü, beton kırıcılı ekskavatör ve mini kırıcılı ekskavatörlerle yıkım faaliyetlerini gerçekleştirmekte ve bununla birlikte müşteri talebi doğrultusunda dilendiği takdirde moloz nakli döküm sahalarına yapılmaktadır.

    Şimşekler Metal Pvc Hurdacılık

    Şimşekler Metal Pvc Hurdacılık olarak özellikle Kocaeli ve İstanbul ağırlıklı olarak hurda alımı yapan bir şirkettir. Teknolojiyi yakından takip ederek her geçen gün kendisini yenileyen yapısı ile aynı zamanda yeterli hurda yükleme araçları, gerekli belgeler ve tüm ekipmanlara sahip olan hurdanın cinsi, türü, tonajı ne olursa olsun alabilecek kapasitede bir hurdacı firmasıdır.